Sudějovská fara

Život znamená jít, hledat, kráčet, putovat….a dovolit Bohu, aby nás potkal.“ papež František

Tradice a vzpomínky na historii sudějovské fary nám pomáhají k tomu, abychom objevovali nové možnosti jejího využití. Nesnažíme se obnovovat dávné časy, ale máme chuť předávat dál duchovní poklad tohoto místa a psát pokračování příběhu sudějovské fary spolu s poutníky, kteří ve ztišení na zdejší posvátnou půdu vstoupí. Snažíme se porozumět poutnímu místu a s úctou a pokorou k němu přistupovat. Poutníci a návštěvníci se mohou každou sobotu zúčastnit mše svaté, která je sloužena v kostele sv. Anny v 18 h. Každoročně se zde na poutním místě také koná hojně navštěvovaná poutní slavnost ke cti svaté Anny (26. července).

Sudějovská fara po svém obnovení (2014) tak i nadále plní svou důležitou úlohu. V současné době je využívána spolkem „Rodiny Sudějov, z.s.“ Bližší informace naleznete na www.farasudejov.cz

vložil 20. září 2014, 16:11
v kategorii Mapa farnosti