FARNÍ TÁBOR ZÁSMUKY 2015

Jako každý rok, i letos se v zásmuckém klášteře konal farní tábor. Poslední červencový týden se zde sešlo 26 dětí a několik vedoucích. Předlohou pro táborové téma se stal animovaný seriál Byl jednou jeden život. Děti, rozdělené do tří skupin, se musely postarat o fiktivní mladý život, po celý týden poctivě sbíraly molekuly kyslíku, rozvážely jej do různých orgánů, bojovaly s mikroby a získávaly imunitu. V rámci celodenního výletu jsme navštívili poutní místo Hrádek u Vlašimi, kde jsme také slavili mši svatou. Odtud jsme podél řeky Blanice došli do Vlašimi a strávili čas v místním parku. Poslední den také přijela sanitka, vstřícní záchranáři nám na několika vybraných dobrovolnících ukázali vybavení pro přepravu osob.

Děkuji všem, kteří se na chodu tábora jakkoli podíleli, ať už přímou účastí a pomocí, různým zařizováním či modlitbou. Děkuji za příjemný týden a budu se těšit na příští rok.

Zuzana Klobasová (vedoucí)

vložil 12. srpna 2015, 11:17