Hudebně tvořivé dílny v postní době

Úterní tvořivé večery jsme v postní době věnovali přípravě kočiček na Květnou neděli do průvodu s ratolestmi, svíček, které budou připravené před kostelem pro všechny, kdo přijdou o Velikonocích slavit vigílii Vzkříšení, a výrobě velikonoční výzdoby a velikonočních věnečků.

Máme trochu vyzkoušenou techniku malování  barvami na sklo, tak jsme se pokusili udělat vitrážky ke 14-ti zastavením křížové cesty. Vyslechli jsme katechezi, při které nás P. Tomáš Kábele seznámil s historií křížových cest a dal nám výklad k jednotlivým zastavením. Vitrážky budou nalepené na oknech 14 domů v Uhlířských Janovicích a v úterý 31. března od 17:00 je u nich plánovaná modlitba křížové cesty. První zastavení bude u vitrážky na okně Komunitního centra sv. Jiljí a 4 km dlouhá trasa křížové cesty pak povede městem k dalším třinácti zastavením.

Miriam Houdová

 


vložil 27. března 2015, 18:27
v kategorii Tvořivé večery
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář