Sudějovská fara

sidebar3

Život znamená jít, hledat, kráčet, putovat….a dovolit Bohu, aby nás potkal.“ papež František

Tradice a vzpomínky na historii sudějovské fary nám pomáhají k tomu, abychom objevovali nové možnosti jejího využití. Nesnažíme se obnovovat dávné časy, ale máme chuť předávat dál duchovní poklad tohoto místa a psát pokračování příběhu sudějovské fary spolu s poutníky, kteří ve ztišení na zdejší posvátnou půdu vstoupí. Snažíme se porozumět poutnímu místu a s úctou a pokorou k němu přistupovat. Poutníci a návštěvníci se mohou každou sobotu zúčastnit mše svaté, která je sloužena v kostele sv. Anny v době letního času v 18 h.

Pouť ke sv. Anně (26. července) do Sudějova je konána každoročně a s potěšením můžeme konstatovat, že se tradice poutí znovu rozvíjí, jak lze soudit také podle rostoucí účasti poutníků i z větších dálek. Při poutní slavnosti se snažíme rozvíjet i další kulturní program. V roce 2010 se uskutečnilo taneční představení Legenda o sv. Anně, o rok později představení Kroky, které jsme ještě neudělali a v roce 2014 taneční vystoupení Kořeny a křídla sv. Ludmily.

Sudějovská fara po svém obnovení, tak i nadále plní důležitou úlohu. V současné době je využívána spolkem „Rodiny Sudějov, z.s.“ Bližší informace naleznete na www.farasudejov.cz

O Sudějovské faře

Prezentaci je možné stáhnout zde.

Unable to display PDF
Click here to download

vložil 20. Září 2014, 16:11
v kategorii Mapa farnosti
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.