CESTA SEDMI KOSTELŮ POKRAČOVALA DO ŽÍŠOVA

V sobotu 9. dubna 2016 jsme putovali v rámci Cesty sedmi kostelů do kostela sv. Mikuláše v Žíšově.

Pouť začala v 8 hodin ráno u kostela sv. Jiljí v Uhlířských Janovicích. Tématem Cesty byla v Roce Božího milosrdenství ctnost – jednoduchost. Patronem žíšovského kostela byli tentokráte zvonaři. Osobně byl přítomen kampanolog pan Měšťan a spolupracující kováři pan Hrubý se synem, kteří v naší farnosti obnovili a znovu rozezněli nejeden zvon. Dále zvoník z Prahy, který rád navštěvuje venkovské kostely a samozřejmě místní zvoník pan Josef Hrabánek.

Opět mezi nás zavítal pan kardinál Miloslav Vlk, který nás před rokem vyzval k vyprávění příběhů svědectví víry. Na jeho slova jsme pamatovali v podobenství o hořčičném zrnu. Mše svatá byla slavena v 10 hod.

Další pouť je plánována na sobotu 7. května, kdy budeme putovat do kostela sv. Václava v Hodkově.

 za Cestu P. Kamil a Jája Trojanová

 

 


vložil 10. dubna 2016, 17:40
v kategorii Cesta sedmi kostelů
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Komentáře jsou momentálně uzavřeny, ale můžete se na článek odkazovat ze svého webu.


Comments are closed.