Poutní slavnost u sv. Anny v Sudějově

O víkendu 26. – 27. července 2014 proběhla v Sudějově ke cti sv. Anny pouť.

 sobotu jsme se brzy ráno vydali, jak již začíná být dobrou tradicí, na pěší pouť ze Zásmuk. V průběhu naší cesty se k nám spolu s dalšími připojil u kostela sv. Jiljí v Uhl. Janovicích pan kardinál Dominik Duka a společně jsme doputovali do Sudějova, kde byla v 10 h slavena mše svatá. Co zaznělo v promluvě, si můžete poslechnout na uvedeném odkazu: http://www.dominikduka.cz/…-v-sudejove/.

V odpoledním programu se konalo vystoupení pohybového divadla s názvem: Kořeny a křídla sv. Ludmily, kterým vyvrcholil celoroční projekt, na kterém spolupracovala a účastnila se naše farnost, ZUŠ Sedlčany a pražské arcibiskupství.

Jak v sobotu, tak v neděli bylo po bohoslužbách udíleno novokněžské požehnání naším novoknězem P. Tomášem Kábelem, který je od července ustanoven v naší farnosti.

Všem poutníkům, dobrodincům, účastníkům, organizátorům děkuji za dobrý průběh svatoanenské pouti.

P. Kamil Vrzal

Pouť

Tags:


vložil 9. srpna 2014, 14:24
v kategorii Cesta sedmi kostelů
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář