Oslava 80. narozenin P. Václava Nekolného

V sobotu 27. září 2014 dopoledne jsme se sešli v klášterním kostele sv. Františka k oslavě 80. narozenin našeho zásmuckého děkana Václava Nekolného. Přes přítomnost pana biskupa Karla Herbsta byl hlavním celebrantem oslavenec, pan biskup si vzal na starost sváteční promluvu. Život pana děkana je natolik inspirující, že není obtížné najít dost námětů k promluvě. Pan biskup ovšem (jako obvykle) dokázal navodit krásnou rodinnou atmosféru. Mezi kněžími (kromě domácích) nemohl chybět jeden z blízkých spolupracovníků a nedávný správce naší farnosti Josef Nerad, nevšedním hostem byl emeritní probošt Vyšehradské kapituly a blízký přítel oslavencův Antonín Doležal.

Domácí atmosféra pokračovala společným obědem v refektáři kláštera za účasti asi 50 farníků. Oběd tradičně nezklamal, byl „jako od maminky“ a měl tolik chodů, že uspokojil i ty nejnáročnější. Nechyběl dort se skutečnou (a jedlou !) fotografií kláštera.

Vzhledem k počasí vzali účastníci zavděk krásně vytopenou místností. Našel se prostor i na společnou modlitbu před jídlem. Děti byly tak uchváceny, že neměly čas ani zlobit. Na gratulaci se stála fronta jako za komunistů…

Srdečný dík patří těm desítkám dobrovolníků, kteří akci připravili. Zvláště „koordinátoři“ odvedli tradičně obrovský kus práce a strávili s přípravou mnoho času. Zvykli jsme si spoléhat se vás – viďte paní Řezníčková!

Jan Kunčar


vložil 29. září 2014, 20:18
v kategorii FotogalerieNezařazené
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář