Požehnání obnovené sochy sv. Václava

Socha sv. Václava, patrona české země, je již více než sto padesát let jednou z dominant uhlířskojanovického náměstí, které nese jméno Václavské náměstí. V letošním roce Město Uhlířské Janovice nechalo poškozenou sochu, na které se již dávno podepsal zub času, zrestaurovat. V neděli dopoledne na svátek sv. Václava město pořádalo pro občany na náměstí u obnovené sochy slavnost. Pan starosta Jiří Buchta přítomné seznámil s historií sochy a s její opravou. Poté předal slovo panu panu faráři P. Kamilu Vrzalovi, aby sochu požehnal, s tím, že se jedná o její znovupožehnání po 156 letech, poprvé byla vysvěcena v roce 1858. Po požehnání pan starosta všechny vyzval ke společnému zpěvu Svatováclavského chorálu. Slavnost pokračovala koncertem dechové hudby Uhlířskojanovické kapely a mluveným slovem o odkazu sv. Václava.

Miriam Houdová


vložil 29. září 2014, 22:14
v kategorii FotogalerieNezařazené
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář